تبلیغات
" بر و بچه های آمار(89) دانشگاه دامغان " - طوفان سندی

*به نام خدایی که آمار همه رو داره ولی لو نمیده*

طوفان سندی

کی این مطلبو گذاشته؟ :حمید نوری
کی؟:شنبه 13 آبان 1391-03:25 ب.ظ

طوفان سندی که آن را بزرگترین طوفان تاریخ آمریکا نامیده‌اند، تاکنون حداقل جان 50 نفر را در آمریکا گرفته و خسارات ناشی از آن بیش از 50 میلیارد دلار برآورد شده است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه دیلی‌میل، یک روز پس از ورود ابرطوفان سندی به نیویورک و دیگر مناطق سواحل شرقی آمریکا، خسارات و آثار برجا مانده از این طوفان غول‌آسا کم‌کم در حال مشخص شدن است.

سندی بعد از ظهر روز دوشنبه وارد سواحل شرقی آمریکا شد و بیش از 8.2 میلیون خانوار آمریکایی را در خاموشی گرفتار کرد. این طوفان همچنین منجر شد تا حضور تبلیغاتی ستادهای انتخاباتی نامزدهای دموکرات و جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری 2012 در ایالت‌های تعیین‌کننده نتیجه انتخابات در حالی تنها یک هفته به 6 نوامبر باقی مانده است، به تعویق بیفتد.

سندی علاوه بر گرفتن جان 50 آمریکایی، بدترین خسارت ناشی از طوفان را در تاریخ 108 ساله آمریکا به سیستم متروی شهر نیویورک وارد کرده است و هنوز مشخص نیست که چه زمانی بزرگ ترین سیستم حمل و نقلی آمریکا دوباره به راه خواهد افتاد.

شدت خسارات طوفان سندی به حدی بود که باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا، نیویورک را «منطقه فاجعه‌زده» نامید.

عکس هایی از شهر"

قبل از طوفان

پس از طوفان

طوفان سندی که با سرعت ۱۳۰ کیلومتر درساعت ایالت های شرقی آمریکا را در نوردیده، تاکنون صدها کشته و زخمی بر جای گذاشته و حجم گسترده ای از ساختمان ها و تاسیسات شهری را تخریب کرده است. اما در این بین یک مجسمه حضرت مریم در میان خرابی ها سالم مانده است.

231878 203 طوفان سندی‌ همه چیز را خراب کرد بجز مجسمه مریم مقدس + عکس

END