تبلیغات
" بر و بچه های آمار(89) دانشگاه دامغان " - آمار های الکلی !

*به نام خدایی که آمار همه رو داره ولی لو نمیده*

آمار های الکلی !

کی این مطلبو گذاشته؟ :پریسا حیدری
کی؟:سه شنبه 8 بهمن 1392-08:47 ب.ظ

سلام بچه ها!

من مطلب آقای نوری  در مورد نوشیدن و خرید و فروش شراب رو خوندم.گفتم خبه که منم مطالبی رو توی وبلاگ بزارم حتما برای خیلیا خوندنیه.

و اصلن قصد اختلاف انداختن بین خودمون و کش دادن موضوع رو ندارم!

 

(...زیرا که من استفاده میکنم...)

دلیلی براثبات حلال بودنه شراب نیست.اگه دزدی هم میکرد باید همه دزد میشدن آیا؟؟

(وی در این ادعا اعلام کرد...)

پس به گفته ی خود شما ادعایی بیش نبوده!!

(امامشان ابو حنیفه به این موضوع شک داشته)

فرزندانش چجوری ثابت کردن؟

(از اهل ذکر و فرزندانش سوال کنید...)

پسرحضرت نوح ...

نتیجه:(وی در پایان گفت:اگر کسی...)

 

حضرت محمد (ص) : سوید بن طارق از پیامبر (ص) درباره شراب سوال کرد ؟

 پیامبر او را از آن نهی کرد , او گفت : آن را برای دواء میسازم ,

 پیامبر (ص) فرمود :

شراب درد است نه دواء. کنزالعمال جلد 5 حدیث 13756 

1آیۀ 219 تا قسمتی از آیۀ 220سورۀ بقره : یسئلونک عن الخمر والمیسر قل فیهما اثمٌ کبرٌ ومنافع للنّاس و اثمهما اکبرُ من نفعهما و یسئلونک ماذا ینفقون قل العفو کذالک یبین الله لکم الآیات لعلکم تتفکّرون (220) فی الدنیا و الآخرتط.

(آیه خطاب به خود حضرت پیامبر ص)در بارۀ شراب و قمار از تو می پرسند بگو در آن دو گناهی بزرگ است و منافع(مادی)نیز برای مردم دارند(ولی) گناه آن دو از سود آن ها بزرگتر است.(همچنین)از تو می پرسند چه  انفاق کنند؟ بگو افزون بر نیاز خود را . خداوند اینچنین آیات خود را روشن برای شما بیان می کند تا شاید شما(220) در دنیا و آخرت تفکر کنید.

به نظر می آید فصل الخطاب قسمت آخر آیه کسانی از مردمان امروز باشند که حرام بودن مشروبات الکلی و مشکلات طبّی (و اجتماعی) حاصل از آن رامی دانند پس این افراد باید با ایمان آوردن از صمیم قلب برای دنیای مردم و آخرت خود آنچه در توان دارند انجام دهند.

کلمۀ خمر به معنی پوشش است و لذا به پارچه ای که زنان سر خود را با آن پوشانده و مراعات حجاب می کنند «خمار » می گویند. از آنجا که شراب تشخیص را از عقل گرفته و در واقع آن را می پوشاند به آن «خمر » می گویند1.

2- آیۀ 43 سورۀ نساء:یا ایّه الذین آمنو لا تقربوالصلات وانتم سکاری حتی تعلمو ما تقولون

ای کسانیکه ایمان آورده اید هنگامیکه مست هستید به نماز نزدیک نشوید تا بدانید که در نماز چه می گویید.

3- آیۀ 90 سورۀ مائده:یا ایّه الذین امنو انما الخمر والمیسر و الانصاب الازلام رجس ٌ من عمل الّشیطان فاجتنبوه لعلکم تفلحون.

ای کسانی که ایمان آورده اید همانا شراب و قمار و بت ها وتیر های قرعه ، پلید و از اعمال شیطان است پس از آن ها اجتناب کنید تا شاید رستگار شوید.

4- إِنَّمَا یُرِیدُ الشَّیْطَانُ أَن یُوقِعَ بَیْنَکُمُ الْعَدَاوَةَ وَالْبَغْضَاء فِی الْخَمْرِ وَالْمَیْسِرِ وَیَصُدَّکُمْ عَن ذِکْرِ اللّهِ وَعَنِ الصَّلاَةِ فَهَلْ أَنتُم مُّنتَهُونَ  

همانا شیطان می خواهد به وسیله شراب و قمار، میان شما دشمنی و کینه بیفکند و شما را از یاد خدا و نماز باز دارد. پس (با این همه مفاسد) آیا دست برنمی دارید؟

آمار های الکلی !!

 اثر الكل در نسل بشر...

 

 ... دانشمندان به تجربه ثابت كرده اند، كسی كه در حین انقاد نطفه مست است، 35 درصد از عوارض الكلیسم حاد را به فرزند خود منتقل می كند و اگر زن و مرد هر دو مست باشند، صد در صد عوارض حاد در بچه ظاهر می شود، براساس آماری كه در این زمینه وجود دارد، كودكانی كه زودتر از وقت طبیعی به دنیا آمده اند، از پدران و مادران الكلی 45 درصد و از مادران الكلی 31 درصد و از پدران الكلی 17 درصد بوده اند. كودكانی كه هنگام تولد توانایی زندگی را ندارند، از پدران الكلی 6 درصد و از مادران الكلی 45 درصد و نیز كودكانی كه فاقد نیروی كافی عقلایی و روحی بوده اند، از مادران الكلی 75 درصد و از پدران الكلی نیز 75 درصد بوده است.
3. اثر الكل در اخلاق؛ در شخص الكلی عاطفه خانوادگی و محبت نسبت به زن و فرزند ضعیف می شود، به طوری كه مكرر دیده شده كه پدرانی، فرزندان خود را با دست خود كشته اند.
4. زیان های اجتماعی الكل؛ طبق آماری كه «انیستتوی» پزشكی قانونی شهر «نیون» در 1961 تهیه نموده است، جرایم اجتماعی الكلیست ها از این قرار است:
مرتكبین قتل های عمومی 50 درصد. ضرب و جرح ها در اثر نوشیدن الكل 8/77 درصد. سرقت های مربوط به الكلیست ها 5/88 درصد. جرایم جنسی مربوط به الكلیست ها 8/88 درصد می باشد. این آمار نشان می دهد كه اكثریت قاطع جنایات و جرایم بزرگ در حال مستی روی می دهد. خلاصه ضررهای شراب آن قدر زیاد است كه به گفته یكی از دانشمندان اگر دولت ها ضمانت كند درب نیمی از میخانه ها را ببندند، می توان ضمانت كرد كه از نیمی از بیمارستان ها و تیمارستان ها بی نیاز شویم». (ناصر مكارم شیرازی، تفسیر نمونه، ج 2، ص 74، تهران، دارالكتب، چاپ پانزدهم، 1362).
به خاطر همین آثار منفی و خانمانسوز شراب خواری است كه اسلام آن را تحریم كرده و آیاتی بر مذمت میگساری نازل شده است.

سخنان معصومین:

حضرت باقر (ع) :از امام (ع) پرسیده شد بزرگترین گناه کبیره کدام است فرمود شرابخواری زیرا شراب مادر تمام گناهان است و کسی که شراب خورد باک ندارد که با مادر و خواهر و دختر خود زنا کند و نماز واجب خود را ترک می کند و در هر معصیتی بی باک است زیرا مست و لایعقل گشته است. وسائل الشیعه جلد 17 صفحه 250 

مردی از امام صادق (ع) پرسید آیا نوشیدن شراب بدتر است یا نماز نخواندن ؟ امام (ع) فرمود : شرابخواری از بی نمازی بدتر است می دانی چرا ؟ آن مرد گفت : نه فرمود : او حالتی پیدا می کند که نه خدای بزرگ و عزیز را می شناسد نه آفریننده خود را می شناسد. بحارالانوار جلد 79 صفحه 133 

درباره زیانهای شراب به احادیث زیر توجه کنید : 

حضرت محمد (ص) : سوید بن طارق از پیامبر (ص) درباره شراب سوال کرد ؟ پیامبر او را از آن نهی کرد , او گفت : آن را برای دواء میسازم , پیامبر (ص) فرمود : شراب درد است نه دواء. کنزالعمال جلد 5 حدیث 13756 

امام رضا (ع) : شراب باعث عوارض قلبی است و در آن ضایعاتی به وجود می آورد شراب دندانها را سیاه و دهان را متعفن می کند و باعث ایجاد بیماری مهلک در بدن میشود. الحدیث جلد 2 صفحه 161

امام صادق (ع)فرمودند: شرابخوار همچون بت پرست است. ( در صورتیکه که توبه نکرده باشد ) بحارالانوار جلد 66 صفحه 153 حدیث 6
رسول خدا (ص) فرمودند:شرابخوار چون سخن گفت سخن او را تصدیق نکنید و چنانچه خواستگاری کرد به او زن ندهید. بحارالانوار جلد 76 صفحه 127 حدیث 7

سول اکرم (ص) :با شراب خوار معاشرت نکنید و اگر بیمار شد به عیادتش نروید و زمانی که مرد بر جسدش نماز نخوانید زیرا او سگی از سگان دوزخ است.
حضرت محمد (ص) : هرکس که به خدا و رستاخیز ایمان داشته باشد در کنار سفره ای که در آن شراب خورده میشود نمی نشیند. بحارالانوار جلد 79 صفحه 129 نوع مطلب :