تبلیغات
" بر و بچه های آمار(89) دانشگاه دامغان " - مرزبانان ربوده شده وارد کشور شدند

*به نام خدایی که آمار همه رو داره ولی لو نمیده*

مرزبانان ربوده شده وارد کشور شدند

کی این مطلبو گذاشته؟ :حمید نوری
کی؟:دوشنبه 18 فروردین 1393-01:42 ب.ظ

 فرارو- وزارت کشور اعلام کرد که مرزبانان ایرانی گروگان گرفته شده توسط گروهک "جیش العدل" وارد کشورمان شدند.

به گزارش فرارو، مرزبانان ایرانی گروگان گرفته شده توسط گروه جیش العدل با تلاش های دستگاههای ذی ربط و همکاری ریش سفیدان محلی و  روحانیون بلند پایه اهل سنت منطقه سیستان و بلوچستان وارد خاک کشورمان شدند. وزارت کشور این خبر را تائید کرده است.

این چهار مرزبان گروگان گرفته شده که بعد از ربوده شدن به پاکستان منتقل شده بودند از منطقه مرزی افغانستان و پاکستان وارد ایران شدند.

روز گذشته در پی گزارش های ضد و نقیض درباره آزادی مرزبانان، استاندار سیستان و بلوچستان اعلام کرد سربازان به "گروه‌های مردمی" تحویل داده شده‌ و منتظر مسیر امن برای بازگشت هستند.

جیش‌العدل در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرده است "اسرا به درخواست و پادرمیانی علمای اهل سنت و در راس آنان به درخواست مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان" آزاد شده‌اند.

روزنامه امت، چاپ کراچی، از یک مقام وزارت خارجه پاسکتان ادعا کرده است که ایران ۸ عضو گروه جیش‌العدل را آزاد کرده است. اما ایران این ادعا را تائید نکرده است.

گروه جیش العدل 17 بهمن ماه 5 نفر از مرزبانان ایران را از مرز سراوان استان سیستان و بلوچستان به گروگان گرفت و به خاک پاکستان منتقل کرد.

این گروه سوم فروردین ماه در بیانیه‌ای در وبلاگ خود اعلام کرد جمشید دانایی فر یکی از مرزبانان گروگان گرفته شده را به شهادت رسانده است.

وبسایت العربیه به نقل از سخنگوی جیش‌العدل گفته است که این گروه جنازه مرزبان کشته شده را در ازای گرفتن جنازه‌های اعضای خودش تحویل خواهد داد.

این گروه 10 روز برای برآورده شدن خواسته‌های خود به ایران مهلت داد و مدعی شد در غیر این صورت یکی دیگر از گروگان‌ها را به شهادت خواهد رساند.

جیش‌العدل در ازای آزادی مرزبانان ایران خواستار آزادی ۵۰ عضو زندانی این گروه، ۲۰۰ شهروند سنی مذهب زندانی در ایران و همچنین ۵۰ زندانی سنی شده بود که به گفته جیش‌العدل در سوریه در بازداشت سپاه پاسداران بوده‌اند.
================================================================================